Důležité info: Vzhledem k datu publikování článku, vezměte prosím v potaz, že údaje na stránce již nemusí být aktuální a nemusí tak být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka před výplatou ještě dnes

Pojmy z oblasti finančnictví

15/07/2013

Finanční trh

Subjekty trhu se setkávají na místě zvaném finanční trh. K těmto subjektům patří firmy, domácnosti i veřejný sektor. Rozlišujeme trh peněžní, devizový, kapitálový a trh drahých kovů. Poptávají a nabízejí se zde různé finanční produkty. Dochází k přelévání finančních prostředků mezi vlastníky těchto prostředků a zájemci o ně, a to prostřednictvím institucí, nástrojů a postupů. Finanční trh zprostředkovává koupi a prodej krátkodobého i dlouhodobého kapitálu.

Dluhopis

Dluhopisům se někdy říká také obligace a jde o cenné papíry vyjadřující závazky eminenta k věřiteli. Eminent se v dluhopise zavazuje splatit dlužnou částku do určitého termínu vyplácením výnosů. Dluhopisy se dělí na:

• Krátkodobé (splatnost do 1 roku)

• Střednědobé (splatnost 1 až 10 let

• Dlouhodobé (splatnost nad 10 let)

Dluhopisy vydává stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti. Obchoduje se s nimi na mimoburzovním trhu. Podle metody úročení se dělí na dluhopisy s:

• Pevným úročením

• Proměnlivým úročením

• Nulovým úročením

Inflace

Inflace vzniká v důsledku opakovaného cenového růstu. Hlavní příčinou je růst objemu peněz v ekonomice celkově, díky čemuž se zvyšuje poptávka a ceny narůstají. K dalším příčinám patří oslabení měny nebo zvyšování nákladů na výrobu. Inflace se měří indexem spotřebitelských cen a porovnáváním jeho hodnot v různých obdobích se určuje míra inflace. Měření v ČR provádí Český statistický úřad.

Investor

Investor je subjekt, který vyhledává způsob jak zhodnotit dočasně volné finanční prostředky. Investorem může být fyzická osoba, banka, investiční fond, penzijní fond nebo pojišťovna. Před investováním je třeba zvážit riziko, likviditu a předpokládanou výši výnosu.

• Finanční investoři vkládají do investičních produktů část volného kapitálu

• Strategičtí investoři se zajímají o další přidanou hodnotu společnosti v souvislosti se svými aktivitami.

Likvidita

Likvidita je schopnost v danou chvíli uhradit své závazky. Co se týče firem, jde o schopnost získat prostředky k úhradě závazků přeměnou majetku do hotovostní formy před splatností závazků.


Zaujal vás tento článek? Mnohem více zajímavých informací z oblasti finančního trhu a nebankovních půjček se dozvíte na stránkách Univerzální-Půjčka.cz.
Další články:

Nebankovní půjčky onlineJak se jednou provždy zbavit svých dluhůRizikové úvěry - pozor na něPojmy z oblasti finančnictvíTipy jak ušetřit za topeníSMS půjčky bez poplatkuO půjčce NetCreditKonsolidace půjček a dluhů - infoInformace o půjčce na směnkuNejvýhodnější půjčka před výplatou do 1000 KčPůjčka před výplatou - splatnost 30 dnůPůjčka před výplatou na účetMají půjčky pro ženy specifické výhody?Jak můžete investovat do nemovitostí?Jak funguje půjčka u Zonky?


© 2024 Půjčka-před-výplatou-online.cz - Všechna práva vyhrazena.
Kontakt na provozovatele stránek

Na této stránce je možné se informovat o produktech finančního trhu. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.