Půjčka před výplatou ještě dnes

Jak se zbavit všech svých dluhů?

Půjčce se někdy nevyhneme. Určitě chcete splatit své finanční závazky co nejdříve a zbavit se jich, vždyť dokážou pořádně zatížit rodinný rozpočet. Možná máte jednu jedinou půjčku či hypotéku, ještě horší situace nastává, pokud jste si půjčili vyšší částku nebo splácíte dluhy u více věřitelů. Jak se z kolotoče dluhů vymanit?

Mějte o půjčkách přehled

Nejprve si sestavte seznam všech vašich půjček a finančních závazků, zapište si, co komu dlužíte, výši dlužné částky a měsíční splátky. Přednostně se snažte uhradit dluhy, které „nejvíce hoří“. Dalším krokem je soupis příjmů a výdajů, díky kterému zjistíte, jak ušetřit, a kde případně získat peníze navíc na splácení.

Neřešte půjčku půjčkou

Půjčky mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem, pro mnoho lidí znamenají téměř cestu do pekel. Nemáte-li na splácení, rozhodně neřešte problém další půjčkou, je to nejkratší cesta k exekuci a častá chyba. Brzy už vám nikdo nepůjčí a vaše situace se stane neúnosnou.

Komunikujte s věřiteli

Nezavírejte oči před svými závazky a neignorujte urgence věřitelů. Zkuste vyjednat nové podmínky, požádat o odložení splátek nebo o vytvoření jiného splátkového kalendáře. Požádat o snížení splátek s prodloužením splatnosti celého úvěru je jednou z možných cest. S věřiteli komunikujte a dodržujte domluvu.

Refinancování a konsolidace

Svou půjčku můžete za určitých podmínek převést k jiné bance a získat refinancováním výhodnější podmínky. Máte-li úvěrů více, zvažte jejich konsolidaci, tedy sloučení do jednoho. Ušetříte na splátkách a poplatcích, získáte o situaci lepší přehled, a i když se doba splácení pravděpodobně prodlouží, každý měsíc se vašemu rodinnému rozpočtu může značně ulevit.

Poslední záchrana

Pokud jste do problémů s půjčkami zabředli tak, že už nevidíte cestu ven, může být nejlepším krokem oddlužení neboli osobní bankrot. Jde o závazek po dobu pěti let, kdy žijete ze životního minima, a zbytek příjmů jde na splácení vašich dluhů. Pokud se vám podaří za tu dobu splatit minimálně 30 % vašich dluhů, bude vám zbytek prominut a můžete začít s čistým štítem znovu. Je ale třeba splnit určité podmínky, především mít pravidelný měsíční příjem a závazky alespoň u dvou věřitelů.
Další články:

Nebankovní půjčky onlineJak se jednou provždy zbavit svých dluhůRizikové úvěry - pozor na něPojmy z oblasti finančnictvíTipy jak ušetřit za topeníSMS půjčky bez poplatkuO půjčce NetCreditKonsolidace půjček a dluhů - infoInformace o půjčce na směnkuNejvýhodnější půjčka před výplatou do 1000 KčPůjčka před výplatou - splatnost 30 dnůPůjčka před výplatou na účetMají půjčky pro ženy specifické výhody?Jak můžete investovat do nemovitostí?Jak funguje půjčka u Zonky?


© 2024 Půjčka-před-výplatou-online.cz - Všechna práva vyhrazena.
Kontakt na provozovatele stránek

Na této stránce je možné se informovat o produktech finančního trhu. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.