Důležité info: Vzhledem k datu publikování článku, vezměte prosím v potaz, že údaje na stránce již nemusí být aktuální a nemusí tak být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka před výplatou ještě dnes

Jak ušetřit za topení

05/01/2014

Výdaje za topení tvoří významnou položku v rodinném rozpočtu. Také ale můžete značně ušetřit, pokud budete vědět, jak na to. Nenáročná opatření vám mohou pomoci uspořit za topení stovky, ale třeba i tisíce korun. Jaká opatření to jsou?

Zbytečné tepelné ztráty

Vytvořené teplo si hýčkejte. Když už dům vytápíme, proč toto teplo nechat unikat ven? Utěsněte okna nebo pouvažujte o výměně za nová. Vyplatí se zasklení balkonu. Někdy je nutná investice do nového otopného systému, zateplení domu nebo izolace podlahy. Jednoduchým trikem je umístění hliníkové folie za radiátory, ta bude teplo odrážet zpět do místnosti. Topení nezakrývejte závěsy, oblečením ani nábytkem, to vám náklady zbytečně zvýší. O topení pečujte. Před začátkem topné sezony jej odvzdušněte a nenechte na nich usazovat prach.

Správné větrání

Větrejte krátce, ale efektivně. Vhodné je intenzivní větrání po dobu několika minut. Stěny totiž nestačí vychladnout a místnost se opět rychle zahřeje. Výměna vzduchu dodá interiéru také vyšší vlhkost, díky které se pocitová teplota zvýší i o několik stupňů.

Snížení teploty

Nevytápějte váš dům nebo byt zbytečně moc nebo naopak málo. Snižte teplotu v ložnici na 18 až 20°C, na chodbách vám postačí 17 až 19°C. Naopak v obývacím pokoji, nebo jiné místnosti, kde trávíte nejvíce času, si můžete přitopit na příjemných 22°C. Rovněž v koupelně by nemělo být chladno, tam si můžete dopřát až 24°C. Pokud z domova odcházíte, teplotu snižte na 17 °C, aby stěny nevychladly, ale abyste zase netopili zbytečně.


Náš tip:

Šetříte, kde můžete, ale ani přesto vám nezbývají peníze na nečekané výdaje? Na stránkách Univerzální-Půjčka.cz se dozvíte spoustu rad, jak postupovat - kde si můžete půjčit peníze, čeho byste se měli vyvarovat nebo jak se nedostat do dluhové pasti.
Další články:

Nebankovní půjčky onlineJak se jednou provždy zbavit svých dluhůRizikové úvěry - pozor na něPojmy z oblasti finančnictvíTipy jak ušetřit za topeníSMS půjčky bez poplatkuO půjčce NetCreditKonsolidace půjček a dluhů - infoInformace o půjčce na směnkuNejvýhodnější půjčka před výplatou do 1000 KčPůjčka před výplatou - splatnost 30 dnůPůjčka před výplatou na účetMají půjčky pro ženy specifické výhody?Jak můžete investovat do nemovitostí?Jak funguje půjčka u Zonky?


© 2024 Půjčka-před-výplatou-online.cz - Všechna práva vyhrazena.
Kontakt na provozovatele stránek

Na této stránce je možné se informovat o produktech finančního trhu. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.