Důležité info: Vzhledem k datu publikování článku, vezměte prosím v potaz, že údaje na stránce již nemusí být aktuální a nemusí tak být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka před výplatou ještě dnes

Dejte si pozor na rizikové úvěry

02/03/2015

Každá půjčka vyžaduje rozmysl a opatrnost. Pečlivě zvažte své možnosti, nepůjčujte si, pokud nemusíte, vyberte si vhodného poskytovatele a rozhodně nesáhněte po první nabídce, která se vám zdá přijatelná.

Na trhu je mnoho poskytovatelů, podmínky úvěrů se liší a mnoho z nich je velmi nevýhodných, i když a první pohled jednoduše dostupných. Jaké úvěry jsou rizikové?

U koho si půjčit

Vybírejte mezi důvěryhodnými společnostmi, které jsou na našem trhu už mnoho let a jsou na ně dobré reference. U referencí pozor, ty na internetu jsou mnohdy nepravé a smyšlené, dejte na informace od skutečných klientů. Vhodní poskytovatelé se najdou jak mezi bankami, které jsou většinou dobrou volbou, tak i mezi nebankovními společnostmi, u kterých je třeba být více na pozoru, ale rozhodně nejsou všechny špatné. Pozor na půjčky na směnku a od soukromých osob, ty mohou posloužit, ale jsou velmi rizikové. Nepůjčujte si od podivných firem, o kterých nic nevíte a ani se vám nedaří informace pořádně dohledat.

Jak se pozná seriózní poskytovatel

Seriózní poskytovatel na vás nebude vyvíjet tlak, nechá vás si půjčku dobře promyslet a případně se poradit s odborníkem. Nebude pro něj problém poskytnout vám informace do detailů a zodpovědět jakýkoliv dotaz, nic nezatají a smlouvu vám nechá k prostudování. Pokud vám ve smlouvě nebude něco jasné, nemávejte nad tím rukou, ale zjistěte si, co daná skutečnost pro vás znamená. Mnohdy jsou nejdůležitější drobné poznámky téměř nečitelným písmem nebo informace pod čarou. Nikdy nepodepisujte nic, co vám není jasné, a nedejte na nabídky, které platí jen v danou chvíli, a musíte se rozhodnout okamžitě.

Pozor na podvody

Poznat podvodnou nabídku nemusí být pro laika úplně lehké, ale mnohdy se využívají podobné metody. Většinou stačí zapojit zdravý rozum. Nereagujte na nabídky natisknuté na podivných letáčcích, nepůjčujte si od společností, které nemají žádné skutečné sídlo, nevíte, kdo za nimi vlastně stojí a jejichž kontakty nefungují. Častou praktikou je nutnost volat na uvedené telefonní číslo, které je ovšem pořádně zpoplatněno a místo, abyste si peníze půjčili, přijdete o značnou sumu za telefon. Nikdy neplaťte nic dopředu! Kdo vyžaduje peníze za to, že vám půjčí, je podvodník. Výjimkou mohou být symbolické poplatky ve výši 1 Kč, které slouží k ověření žadatele, ale od kterých už mnoho společností upouští.
Další články:

Nebankovní půjčky onlineJak se jednou provždy zbavit svých dluhůRizikové úvěry - pozor na něPojmy z oblasti finančnictvíTipy jak ušetřit za topeníSMS půjčky bez poplatkuO půjčce NetCreditKonsolidace půjček a dluhů - infoInformace o půjčce na směnkuNejvýhodnější půjčka před výplatou do 1000 KčPůjčka před výplatou - splatnost 30 dnůPůjčka před výplatou na účetMají půjčky pro ženy specifické výhody?Jak můžete investovat do nemovitostí?Jak funguje půjčka u Zonky?


© 2024 Půjčka-před-výplatou-online.cz - Všechna práva vyhrazena.
Kontakt na provozovatele stránek

Na této stránce je možné se informovat o produktech finančního trhu. Provozovatel webu neposkytuje ani nezprostředkovává spotřebitelské úvěry.